vissparboulingu.lv
Izveidota jauna mājas lapa Viss par boulingu. Nāc piedalies!
JURMALA REALTY
Izveidota mājas lapa mūsu sadarbības partneriem SIA JURMALA REALTY, kur Jūs varat apskatīt aktuālus piedāvājumus nekustamo īpašumu sfērā pilsētā - Jūrmala Nekustamais īpašums Jūrmalā
Apmācības-kursi
Mūsu sadarbības partneru SIA "BVK" tuvāko kursu saraksts: Kursi

Dārza elementi un virsmas

Dārza elementi un cietās virsmas veido ietvaru, kurā augi var augt un nobriest visos gadalaikos. Pārdomāti izplānotas lapenes, žogi un režģi ļauj izveidot vertikālas augu kompozīcijas. Pa celiņiem var vest ciemiņus pastaigā, pakāpeniski atklājot viņiem dārza skaistumu. Mājai blakus izveidotā terase ir lieliska vieta maltītes ieturēšanai, bet iekšējais pagalms var būt ideāla vieta atpūtai. Dārza elementiem un virsmām ir ne tikai praktiska nozīme, bet tie var būt arī pievilcīgi un saistīt interesi kā patstāvīgi dārza arhitektūras un tekstūras elementi visu gadu. Dārza elementu un virsmu dizians var būt veidots tā, lai tie saskanētu vai kontrastētu ar augu izkārtojumu.

Būves būtiski palīdz pilnveidot dārza dizainu. Tās var būt gan dekoratīvas, gan funkcionālas. Jaunā dārzā, kamēr aug un nostiprinās augi, interesi piesaista tādi dārza elementi kā terase, lapene. Plānojot dārza elementus tie jāaplūko vienoti ar apkārtējo vidi. Materiāli, stils, lielums un forma ir jāsaskaņo ar mājas un dārza kopējo dizainu. Dārza elementus var izmantot, lai savienotu, izceltu vai nodalītu dārza daļas. Līkumojošs celiņi liek skatienam klejot pa dārzu un veido vienotu ainavu. Turpretim plats, taisns ceļš nodala dārza elementus divās grupās. Pakāpieni rada interesantu līmeņa atšķirību un nodala atsevišķas dārza daļas, kā arī savieno tās vizuāli un veido pāreju no vienas daļas uz nākamo. Iekšējais pagalms ir gan dekoratīvs, gan funkcionāls veidojums, kurā var ieturēt mielastu vai atpūsties. Atšķirībā no citiem dārza elementiem ūdens dārzā ienes nepārtrauktu mainīgu atspulgu, skaņu un kustību rakstu. Tas ir īpaši valdzinošs. Dīķis ir pati populārākā ūdenstilpne, bet iespējamas arī citas, piemēram, ūdenskritums, strūklaka vai strauts. Izlemjot, kādu ūdenstilpni veidot jāņem vērā dārza lielums un stils. ūdens var būt nomierinošs vai uzmanību saistošs. Ūdens ienes dārzā mieru un klusumu, bet plūstošs ūdens dārzu piepilda ar apburošām skaņām.

info@darzadizains.lv