vissparboulingu.lv
Izveidota jauna mājas lapa Viss par boulingu. Nāc piedalies!
JURMALA REALTY
Izveidota mājas lapa mūsu sadarbības partneriem SIA JURMALA REALTY, kur Jūs varat apskatīt aktuālus piedāvājumus nekustamo īpašumu sfērā pilsētā - Jūrmala Nekustamais īpašums Jūrmalā
Apmācības-kursi
Mūsu sadarbības partneru SIA "BVK" tuvāko kursu saraksts: Kursi

Akmeņdārzs

Ir daudzi augi, kas ir piemērojušies akmeņdārza apstākļiem. Šiem augiem ir skaisti ziedi, dārgakmeņiem līdzīgu krāsu gammā. Vairākums augu ir pieticīgi un labi augs atbilstoši sagatavotā vietā. Lai akmeņdārzs izskatītos pievilcīgāks tas jāveido bagātīgs – jāstāda tik daudz augu, cik vien vieta atļauj. Ja iespējams, jāizvēlas dabiski slīpa, atklāta vieta. Akmeņdārza projektā jāiekļauj arī grāvīši, strautiņi un dīķi, jo piešķir pievilcību stādījumiem.

Saulaina, pret dienvidiem vai dienvidrietumiem vērsta nogāze ir ideāla vieta akmeņdārza apstādījumiem. Pareizi veidoti akmeņdārzi līdzinās dabiskiem akmeņu veidojumiem un rada pārsteidzoši pievilcīgu akcentu. Tie, cik vien tuvu iespējams kopē alpīno augu dabisko vidi, radot apstākļus, kuros tie aug. Nogāzē augošie augi parasti veido apklājus vai blīvu lapu spilvenu.

Nelielos dārzos var ekonomiski izmantot vietu, ja izveido paaugstinātas dobes. Plašākos dārzos šauras paaugstinātas dobes var kalpot kā norobežojošs akcents. Paaugstināto dobju regulārā forma labi saskan ar moderno dārzu dizainu. Jāizvēlas augi, kuri ziedēs cits pēc cita, tad dobe izskatīsies dekoratīva visu vasaru. Ļoti labi akmeņdārzā iederēsies mūžzaļie augi. Lai stādījumam piešķirtu vēlamo struktūru un tekstūru, izmanto dažāda augstuma un formas augus ar neparastām lapām un stumbriem. Labi izskatās, ja spilvenus un paklājus veidojošie alpīnie augi atrodas blakus dažādiem zemiem krūmiem vai kokiem.

Alpīnajiem augiem un akmeņdārza augiem ir piemēroti ļoti daudzi dekoratīvie trauki, kur vien iespējams akmeņdārza veidošanai jāizmanto uz vietas pieejami akmeņi. Tomēr visur tas nav iespējams. Tāpēc jāizvēlas pareizi akmeņi. Piemēroti ir smilšakmens, kaļķakmens, tufs. Akmeņdārza izveidošana ir diezgan darbietilpīgs process. Jāsagatavo vieta. Pareizi jāizvieto akmeņi. Pēc tam akmeņdāzrs jāapstāda ar augiem.

info@darzadizains.lv