vissparboulingu.lv
Izveidota jauna mājas lapa Viss par boulingu. Nāc piedalies!
JURMALA REALTY
Izveidota mājas lapa mūsu sadarbības partneriem SIA JURMALA REALTY, kur Jūs varat apskatīt aktuālus piedāvājumus nekustamo īpašumu sfērā pilsētā - Jūrmala Nekustamais īpašums Jūrmalā
Apmācības-kursi
Mūsu sadarbības partneru SIA "BVK" tuvāko kursu saraksts: Kursi

Zāliena ierīkošana

Zālienam ir gan funkcionāla, gan dekoratīva nozīme. Veselīgs, labi kopts zāliens ir pievilcīgs un veido labu pastaigu, spēļu un atpūtas vietu. Zālienu veidošanā parasti izmanto dažus mūžzaļos augus. Zālienu var veidot arī no velēnām. Tās ir speciāli audzētas velēnas, kuras gatavā veidā tiek klātas dārzā.

Zāliena forma var vai nu harmonēt ar dārza stilu, vai arī to noteikt. Parastajam zālienam parasti ir simetriska, ģeometriska forma, ko norobežo celiņi. Zāliens var būt ne tikai skaists, bet arī papildināt augu un dažādu dekoratīvo konstrukciju dizainu. Zālienā sevišķi izceļas skulptūras vai dekoratīvi augi. Plašā zālienā skaisti izskatīsies puķu dobe. Līdzena zāliena forma ir kā fons arhitektoniskiem augiem, izteiktam koka siluetam.

Izšķir pļaujamos zālienus, garu zāli un pļavu. Parasti pļauj augstas kvalitātes zālienus, tradicionālos, praktiskos un sporta laukuma zālienus. Ja pa zālienu bieži staigā, jāizvēlas izturīga zāle. šāds zāliens arī var būt pietiekami skaists un nevainojams. Gara zāle un pļava labi izskatās augļu dārzos. Var pievienot ziedošus augus. Zālienos, kuri nav bieži jāpļauj dekoratīvi izskatās sīpolpuķes. Kvalitatīvu zālienu iekopšanai ir izaudzētas daudzas jaunas zāļu šķirnes, kas veido blīvu velēnu un vienmērīgu krāsu, izturību pret slimībām un nomīdīšanu. Zālienu veidošanai ēnainās, mitrās vai sausās vietās izvēlas zāļu maisījumu, kas speciāli paredzēts šādiem apstākļiem. Kad zāliens ir labi iesakņojies, tam ir vajadzīga regulāra kopšana. Visbiežākie darbi ir pļaušana un laistīšana. Bet ikgadējā kopšana var ietvert arī tādus darbus kā mēslošana, apbēršana, ventilēšana, sūnu, nezāļu un kaitēkļu iznīcināšana un slimību novēršana.

Regulāra zāles pļaušana nav jāveic slapjā laikā un salnās. Regulāra zāles pļaušana ne tikai padara zālienu patīkamu staigāšanai, bet palīdz zālienam veidoties veselīgam ar līdzenu virsmu.

info@darzadizains.lv