vissparboulingu.lv
Izveidota jauna mājas lapa Viss par boulingu. Nāc piedalies!
JURMALA REALTY
Izveidota mājas lapa mūsu sadarbības partneriem SIA JURMALA REALTY, kur Jūs varat apskatīt aktuālus piedāvājumus nekustamo īpašumu sfērā pilsētā - Jūrmala Nekustamais īpašums Jūrmalā
Apmācības-kursi
Mūsu sadarbības partneru SIA "BVK" tuvāko kursu saraksts: Kursi

Puķu dobju ierīkošana

Puķu dobes rada krāsainu efektu dārzā. Visiespaidīgākās dobes ir tās, kurās izmantots noteikts ziedu krāsu spektrs. Dobju kompozīcija tiek uzlabota ar lapu struktūru un augu formu.
Puķu dobju ierīkošanā jāņem vērā:

1) daudzgadīgās puķes – tās dzīvo vairākus gadus. Salīdzinājumā ar citām augu grupām, daudzgadīgajiem ir milzīga formu, veidu, krāsu, struktūras un smaržu daudzveidība. Ziemcietes var būt sākot no 1,5 cm līdz 2,5 m augstas. Daudzgadīgajām puķēm ir ziedi visās varavīksnes krāsās, interesanta forma un patīkama smarža. Plānojot daudzgadīgo puķu stādījumus jāpārliecinās vai izvēlētajiem augiem būs piemēroti augšanas apstākļi. Daudzgadīgās puķes var būt kā soliter augi. Tās var stādīt kā akcentu zālienos. Daudzgadīgās puķes ir sagrupētas: atklātām vietām, ēnainām vietām, ar smaržīgiem ziediem, ar dekoratīviem augļiem, ēnainām vietām, piesārņotam gaisam.

Daudzgadīgo puķu klāsts ir ļoti liels, tāpēc ir jāizplāno kāda tiks veidota puķu dobe. Vai tā atradīsies zālienā un būs apskatāma no visām pusēm, vai tā atradīsies pie mājas sienas, sētas un būs apskatāma no vienas puses. Puķes ir jāizvieto pēc izmēriem. Jāsaskaņo krāsas. Dobe kura atradīsies zālienā jāveido tā, lai garākās puķes atrastos vidū un pēc tam pakāpeniski pārietu uz zemākām. Jāievēro ziedēšanas laiki. Būtu ļoti labi, ja dobe būtu ziedoša no pavasara līdz rudenim, to var panākt pareizi grupējot puķes. Šādām dobēm jābūt efektīvām. Lai ziedēšana sāktos agri pavasarī starp ziemcietēm var iestādīt sīpolpuķes. Šādu puķu dobju forma var būt dažāda: apaļa, ovāla, kvadrātveida, trīstūrveida, kā arī brīva forma.

Apmales dobes. visbiežāk tās forma ir garš taisnstūris. Stāda īsākās priekšpusē, garākās aizmugurē. Svarīgi, lai dobe būtu dekoratīva ilgu laiku. Dobes lielums var būt dažāds, tomēr, jo plašāks dārzs, jo lielāka dobe. Lielumam un formai jābūt proporcionāliem un saskaņotiem ar māju un pārējiem dārza elementiem. Piemēram, iekšējo pagalmu. Parasti 1,5 m ir minimālais dobes vai apmales platums, lai stādījums būtu efektīgāks un labi pamanāms. Kad plāno augus ir jāatceras, ka jāatstāj pietiekami daudz vietas, kur augiem vēlāk izplesties, kā arī jāņem vērā augšanas tempa atšķirības;

2) viengadīgās puķes. Viengadīgās puķes dod iespēju ātri un netērējot lielus līdzekļus izveidot krāsainu dārzu. Nevar nepievērst uzmanību milzīgajai minēto augu lapu smaržu, struktūras un formu daudzveidībai, ko tie sniedz. Augu pielietojums ir tikpat dažāds kā to īpašības. Tie var atdzīvināt dārzu dažu mēnešu laikā. Viengadīgie augi dod arī iespēju dārzā eksperimentēt, sezonas laikā mainot krāsu salikumu un efektus. Lai gan tie dzīvo neilgi, daudzi no šiem augiem bagātīgi zied vairākas nedēļas un pat mēnešus.

Stādot viengadīgās puķes dobēs ir jāievēro tie paši stādīšanas principi, kas tika ievēroti daudzgadīgo puķu stādīšanā. Viengadīgās puķes labi izskatās, ja tās tiek stādītas lielās grupās. Grupu formām un izmēriem jābūt daudzveidīgiem, lai radītu dabisku, brīvi plūstošu izskatu. Lai stādījums būtu ilgu laiku dekoratīvs, jāizmanto viengadīgie augi, kas zied cits pēc cita un rada īpašas krāsu kombinācijas. No viengadīgajiem augiem var veidot skaistus simetriskus stādījumus. Šeit ņem vērā gan ziedu krāšņumu, gan lapojuma dekorativitāti. Viengadīgos augus var izmantot, lai aizpildītu dobē tukšās vietas ziemciešu dobēs. Ļoti labi izskatās viengadīgie augi traukos. Augu klāsts ir diezgan plašs. Piemēram, ļoti labi puķu traukos izskatās dažādas kompozīcijas no viengadīgajiem augiem. Var izmantot: agerātus, atraitnītes, begonijas, vijīgo lobēliju, pļavas zelteni, petūnijas, balzamīnes un citus viengadīgos augus.

info@darzadizains.lv