vissparboulingu.lv
Izveidota jauna mājas lapa Viss par boulingu. Nāc piedalies!
JURMALA REALTY
Izveidota mājas lapa mūsu sadarbības partneriem SIA JURMALA REALTY, kur Jūs varat apskatīt aktuālus piedāvājumus nekustamo īpašumu sfērā pilsētā - Jūrmala Nekustamais īpašums Jūrmalā
Apmācības-kursi
Mūsu sadarbības partneru SIA "BVK" tuvāko kursu saraksts: Kursi

Dārza apzaļumošana

Dārza apzaļumošanā ietilpst dažādu augu izvēle un to izvietojums puķu dobēs un citos stādījumos. Izvēloties augus ir jāievēro daži noteikumi: Stādot puķes ir jāizvēlās viengadīgās un daudzgadīgās puķes. Tālāk jānosaka ēnainās un saulainās vietas, jānovērtē izvēlētie koki un krūmi. Augi apstādījumos jāizvieto ievērojot to izmērus.

Augi ir ikviena dārza svarīgākā sastāvdaļa. Tie nosaka dārza stilu. Augs ir dārzkopības pamatā un tie ļauj radīt daudzveidīgu un individuālu dizainu. Vairumā dārzu vai nu tiek ievērots līdzsvars starp augiem un nedzīvajiem dārza elementiem, vai arī augi ir dominējošie, bet nedzīvajiem objektiem ir galvenokārt praktiska nozīme. Pastāv ļoti daudz veidu kā dārzā izkārtot un stādīt dekoratīvos augus. Nelieliem dārziem ir grūtāk izvēlēties augus. Jo mazāk augu, jo vairāk vērtīgām īpašībām tiem jābūt.

Regulāri stādījumi: šo stādījumu tipu izmanto vienkāršu simetrisku athitektonisku dārzu ierīkošanai. Var ierīkot regulāras dobes, cirptu dzīvžogu. Šī stila dizaina veidošanā un uzturēšanā jāievēro rūpība. Šādi var veidot tikai daļu dārza.

Brīvā stila un jauktie stādījumi: šis stils ļauj veidot stādījumus ar brīvāku, plūstošāku un dabiskāku formu. Šādu dārzu ir vieglāk ierīkot. Šie stādījumi izskatās dabiski.

Rāmjveida stādījumi: šādu stilu dažkārt izmanto lielu dārzu ierīkošanai, tomēr to samērā viegli pielietot arī mazākās platībās. Šī stila pamatā ir rāmjveida struktūru izveidošana. Izmantojot dzīvžogus, žogus vai sienas. Telpu starp tiem parasti sadala vienkārši, bieži vien regulāras formas celiņu tīklā, kas veido rāmi stādījumiem. Rāmju ietvaros veido stādījumus.

info@darzadizains.lv